FIWARE komponensek alkalmazása az IntelliFood projektben
Koncepció
Mivel a szenzorhálózaton alapuló alkalmazásaink adatokat gyűjtenek, és csak ellenőrzött módon tudjuk feldolgozni őket, első lépésben az Orion Context Broker és a Complex Event Processing Enabler-ek használatát tűztük ki célul. Ezek képesek határértékek vizsgálatára és kapcsolódó értesítések küldésére is. Ez az első éles üzleti projekt, ahol ezeket az eszközöket használjuk. Eddig csak pilot projektekben próbáltuk ki őket.
Több más FIWARE komponenst is áttekintettünk, és találtunk olyanokat, amiket a jövőben ki szeretnénk próbálni. Reményeink szerint ezek hamarosan elérhetők lesznek. Például a nyílt adatok elmélete nagyon közel áll hozzánk, ezért ilyen lehetőséggel mindenképpen élni kívánunk majd. A Big Data eszközök szintén nagyon érdekesek, össze fogjuk gyűjteni az ezekkel kapcsolatos ismereteket.
Részletek
Két FIware Generic Enablert alkalmazunk a projektben. Ezek a
- Complex Event Processing (CEP) - IBM Proactive Technology Online
- Publish/Subscribe Context Broker - Orion Context Broker
A szenzorok adatait gyűjtő alkalmazás kapcsolódik egy Orion Context Brókerhez. A brókert a szenzor folyamatosan bombázza adatokkal, amik a perzisztens MongoDB tárolóba kerülnek.Az Orion brókerrel kapcsolatban levő Complex Event Processing GE segítségével a felderítjük a rendszerben keletkezett hibákat, szélsőséges méréseket, az időben összefüggő adatok megfelelőségét.
Használjuk a Cygnus brókert, amely az Orion egy modulja.A nagy adatmennyiség feldolgozása miatt alkalmazzuk a Cosmos brókert. A megoldásunk tekintetében ez a választás hatékonynak bizonyult. A jövőben megvizsgáljuk még a BigData Analysis - Cosmos GE integrálásának a lehetőségét.