Mit értünk az ipar4.0 alatt, mi tartozik ide? Mire jó az ipar4.0 és a digitalizáció? Mik ezek a rövidítések: IoT, IIoT, M2M, V2V, AI, MI, ML, AR/VR, Cloud...? Szinte nap, mint nap újabb fogalmak, rövidítések valamint szemléletmódok és eszközök jelennek meg világunkban. Ezeken kiigazodni, meglátni benne a lényeget, az összefüggést és felhasználni céljaiknak leginkább megfelelő módon, valódi kihívást jelent az ipar szereplőjeként.
Mit is takar egyáltalán az "Ipar 4.0" kifejezés: a kifejezés a negyedik ipari forradalomra utalva az információs technológia és az automatizálás egyre szorosabb összefonódását, illetve ezen keresztül a gyártási módszerek alapvető megváltozását jelentő időszak összefoglaló neve.
Legyen akár gyártástámogató mérnök vagy mérnökségvezető az ember, feleljen akár kis vállalkozásért vagy egy hatalmas multinacionális gyártóvállalat folyamataiért, mindenkiben azonos kérdések merülnek fel ebben a témában.
- Miként függenek össze az Ipar 4.0 világának eszközei, lehetőségei?
- Milyen változásokat követel meg vállalkozásunktól, ha követni szeretnénk ezt az irányt?
- Ki és mit tud egyáltalán a felhőről, IoT-ről, mesterséges intelligenciáról, BigData-ról, BlockChainről?
- Hogyan lehet a kibertérben megtervezni, kifejleszteni, felépíteni egy új informatikai rendszert, amely megbízható, bíztonságos és információbiztonság szempontjából megfelelően védett?
- Milyen lehetőségek illetve veszélyek rejtőznek abban, ha a gyártási adatok felkerülnek az internetre?
- Hova fejlődik tovább az Ipar 4.0?
Az Application Zone szakaszban lehetősége nyílik, hogy egy könnyed beszélgetésben, valós példák elemzése közben az előadókkal személyesen felvegye a kapcsolatot, világosan és nyíltan egyeztessenek a Vállalatuknál alkalmazható megoldásokról, esettanulmányokról illetve bármi olyan kérdésről, ami az adott szakterületen Önnek fontos.
Az AppZone során külön virtuális termekben zajlanak párhuzamos eszmecserék az alábbi témákban:
- Dashboarding demo
- eKanban megvalósítása a termelésben
- Esemény eszkalácós rendszerek a termelésben
- A gépi anyagmozgatás digitalizálásának hatásai (optimalizálás, feladatkiosztás)
- Pénzügyi elemzések valós idejű folyamatmonitoring-adatok alapján (egyedi gépgyártás)
Nos, ilyen és ehhez hasonló kérdéseket fogunk megválaszolni a műhelykonferenciánkon.
Azon közép- és felsővezetőknek, lean-, automatizálási- és gyártástámogató szakembereknek, akik nyitottak az újdonságokra, az Ipar 4.0 lehetőségeire, mindenképp ott a helyük!
Legyen Ön is részese ennek az eseménynek és csatlakozzon hozzánk ezen a napon!
Dátum: 2020. június 19, 8:30 - 17:00
Jelentkezési határidő: 2020. június 17
Helyszín: online, Zoom
Előadóink: