Az Agappe projekt az ITEA-t jelölte meg fő klaszternek 2022-ben.
AgAPP-e: Digitális termeléselemző megoldás kialakítása a mezőgazdaság számára a foszforkezelés hatékonyságának növelése érdekében.
A projekt vezető partnere: Experteam (Törökország).
A projekt konzorciumnak török, magyar, osztrák, portugál és belga tagjai vannak.
A jobb termelés és környezetvédelem érdekében a műtrágyakezelésnek helyinek vagy helyspecifikusnak kell lennie. A területi anyagcsere függvényében akár négyszeresére is növelhető a mezőgazdaság hatékonysága, ha jól megfigyeljük az anyagáramlásokat és a készleteket.
A digitális megoldások nagymértékben javíthatják az alapvető erőforrásokkal való gazdálkodást, de a gyakorlatból ezek jelenleg többnyire hiányoznak. Ilyen módon a termelők nem rendelkeznek olyan eszközökkel, amelyek alkalmasak a célzott kezelésekre és azok diagnosztizálására.
Az AgAPP-e projekt célja, hogy automatizálja a műtrágya-ajánlásokat, és ezáltal javítsa a pontosságot és növelje egy nemzet foszfor-hatékonyságát.
A projekt weboldala az ITEA klaszternél: https://itea4.org/project/agapp-e.html
Az első projekt hír a LinkedIn platformon: Agappe on the Linkedin
A Seacon informatikai technológiai szolgáltatóként vesz részt az Agappe projektben egyrészt a szoftver digitális platform tervezés és fejlesztés vezetésében, másrészt azért, hogy hozzáadott értéket adjon a mikro/makró P menedzsmentnek és értékelje az eredményeket. A cégnek szerepe lesz a kommunikációs, terjesztési és hasznosítási feladatokban is
A 2022-es Eureka Klaszterek Fenntarthatósági Felhívására a résztvevők 15 teljes pályázati anyagot (FPP) nyújtottak be, amik közül végül 11 kapott nemzetközi minősítést. Ezek összességében 482 emberévet és 68 partnert jelentettek 14 országból. A legtöbbet projektet képviselő országok Törökország (9 projekt), Portugália (6 projekt) és Belgium (4 projekt). Magyarország 2 projektben szerepel
A pályázók az ITEA-t négy projektben elsődleges, és további négy projektben másodlagos klaszterként jelölték meg. Az arányokat tekintve az erőforrások 65%-át kitevő kkv-k a fő közreműködők ebben a felhívásban. A nagyipari szereplők a ráfordítások 16%-át teszik ki, ezt követik az egyetemek 11%-kal.